Skip links
25 758 34 66

Zadzwoń do nas

Historia

Warte odnotowania etapy w historiinaszej jednostki

Zaprezentowana  czasu naszej historii jest dość ogólna i syntetyczna. Warto pamiętać,  na dorobek naszej jednostki, na przestrzeni lat, pracowało setki wspaniałych osobowości, między innymi dzięki którym, udało się wypracować jej dzisiejszy, znakomity status, markę i wizerunek.

Nasza historia
Nasza tożsamość
Nasze zobowiązanie do pielęgnowania tradycji i świadczenia najwyższej jakości usług, z uwzględnieniem współczesnych realiów, uwarunkowań i trendów
15 lipca 1974
Powołanie jednostki
Nasz ośrodek został powołany zarządzeniem Ministra Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych z dnia 15 lipca 1974 roku, pod nazwą Ośrodek Szkolenia Maszynistów w Mińsku Mazowieckim. Nadzór nad Ośrodkiem sprawował Dyrektor Generalnej Dyrekcji Budowy Rurociągów Energetycznych ENERGOPOL.
15 lipca 1974
21 maja 1982
Zmiana siedziby
W dniu 21 maja 1982 roku Ośrodek zmienił swoją lokalizację z ulicy Kościuszki 9 w Mińsku Mazowieckim (obecny ośrodek zdrowia) na ulicę Budowlaną 4.
21 maja 1982
30 czerwca 1982
Zmiana nazwy
Zarządzeniem Ministra Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych z dnia 30 czerwca 1982 roku, dokonano zmiany nazwy Ośrodka, który zaczął funkcjonować jako Ośrodek Centralnego Szkolenia Maszynistów w Mińsku Mazowieckim.
30 czerwca 1982
1 stycznia 2011
Zmiana nazwy i jednostki nadrzędnej
Od dnia 01.01.2011 Ośrodek jest Państwową jednostką budżetową funkcjonującą w strukturach Ochotniczych Hufców Pracy pod nazwą Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Mińsku Mazowieckim.
1 stycznia 2011
13 maja 2024
Nowy, nowoczesny logotyp Ośrodka. Nowa, innowacyjna i zaawansowana technologicznie strona internetowa...
Od dnia 13.05.2024 Ośrodek posiada nową identyfikację wizualną, łączącą bogatą tradycję z nowoczesnością. Od tego też dnia pod dotychczasowym adresem ocsm.pl, funkcjonuje nowa, zbudowana od podstaw strona internetowa, uwzględniającą najnowsze trendy w aspekcie zastosowanych technologii i desing`u oraz wysoce zaawansowanej funkcjonalności, zawierającej m.in. elementy sztucznej inteligencji, interaktywności z użytkownikiem, ułatwionym procesem aplikacji w ramach szkoleń i ofert pracy oraz wiele innych elementów - to jednak dopiero pierwszy etap działań, które zamierzamy zrealizować w odpowiedzi na współczesne realia rynkowe, społeczno-demograficzne itd. Dotychczasowy koszt całego przedsięwzięcia zamknął się w okrągłej kwocie 0 zł (słownie: zero złotych) i nie przewidujemy jego zwiększenia w przyszłości.
Logo OSZ Mińsk Mazowiecki z książką i trybikiem.
13 maja 2024
ANKIETA